İşbank Kredi Kartı Başvurusu

Günümüzde alışverişlerde artık nakit paradan çok kredi kartları kullanılmakta. Özellikle online alışverişler de kredi kartı zaruri ihtiyaç haline geldi.

İşbank kredi kartı başvurusu internet üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir.

İşbank maximum kredi kartı başvurusu için ne gerekiyor?

İş Bankası kredi kartı başvurusu yapmak için öncelikle TC kimlik numaranız ve cep telefonunuzu yanınıza almalısınız. İşbank Maximum kredi kartı başvurusunu internet üzerinden online olarak gerekleştirebileceğiniz gibi, SMS ile de kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz.

İş Bankası’ndan almak istediğiniz kredi kartı türüne karar verdiyseniz ve TC kimlik numaranızla birlikte cep telefonunuzu yanınıza aldıysanız, başvuru adımına geçebilirsiniz.

İş Bankası’ndan kredi kartı alırken hangisini seçmelisiniz?

Kredi kartı seçimi yapmak için öncelikle alışkanlıklarınızı ve harcamalarınızı gözden geçirmeniz gerekiyor. Maximum Kart kampanyalarını yakînen takip ediyor, ilgileniyorsanız ama kredi kartı aidatı ödemek istemiyorsanız Maximum Aidatsız Kart tercih etmelisiniz. Maximum kart imkanlarından en yüksek seviyede istifade etmek istiyorsanız Maximum Kart, Maximum Gold Kart veya Maximum Platinum Kart size hitap ediyor. Bütçenize göre bu kartlardan birini seçebilirsiniz. Çok fazla seyahat ediyorsanız ve uçak bileti alırken daha fazla puan kazanmak istiyorsanız o zaman da Maximiles Kredi Kartı başvurusunu tercih edebilirsiniz. Eğer öğrenciyseniz ve Maximum kart imkanlarından en yüksek seviyede yararlanmak istiyorsanız İş’te Üniversiteli maximum kredi kartı tercihiniz olabilir. Öğrenciler için bir diğer alternatif ise, İş’te Üniversiteli Aidatsız maximum kredi kartı. Öğrenciyseniz ve maximum kart kampanyaları ilginizi çekiyor ama aidat ödemek istemiyorsanız bu kart sizin ihtiyacınızı karşılayabilir. Çevreci bir kişileğe sahipseniz ve yaptığınız alışverişlerde TEMA vakfına katkınız olsun isterseniz, Maximum Tema Kart tercih edebilirsiniz.

İhtiyacınıza, harcamanıza ve bütçenize göre istediğiniz kart türünü seçtiniz ve başvuru adımına geldiniz, SMS veya Online olarak kart başvurusunu işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları uygulamak olacak.

İşbank kredi kartı SMS ile başvurusu nasıl yapılır?

İş Bankası kredi kartı başvurunuzu SMS ile yapmak istiyorsanız 4202 kısa mesaj atmanız yeterli olacaktır.

  • Maximum Aidatsız Kart başvurusu yapmak için “AİDATSIZ TCKN” şeklinde 4202’ye kısa mesaj gönderin. Yani AİDATSIZ yazıp bir boşluk bırakın, TC Kimlik Numaranızı yazın ardından 4202’ye SMS gönderin.
  • Maximum Kart başvurusu yapmak için “MAXIMUM TCKN” şeklinde 4202’ye kısa mesaj gönderin. Yani MAXIMUM yazıp bir boşluk bırakın, TC Kimlik Numaranızı yazın ardından 4202’ye SMS gönderin.
  • İş’te Üniversiteli Aidatsız kredi kartı başvurusu için “AİDATSIZÜNİK TCKN” şeklinde 4202’ye kısa mesaj gönderin. Yani AİDATSIZÜNİK yazıp bir boşluk bırakın, TC Kimlik Numaranızı yazın ardından 4202’ye SMS gönderin.
  • İş’te Üniversiteli kart başvurusu yapmak için “ÜNİK TCKN” şeklinde 4202’ye kısa mesaj gönderin. Yani ÜNİK yazıp bir boşluk bırakın, TC Kimlik Numaranızı yazın ardından 4202’ye SMS gönderin.
  • Maximum TEMA Kart başvurusu yapmak için “TEMA TCKN” şeklinde 4202’ye kısa mesaj gönderin. Yani TEMA yazıp bir boşluk bırakın, TC Kimlik Numaranızı yazın ardından 4202’ye SMS gönderin.

İşbank kredi kartına online internet üzerinden nasıl başvuru yapılır?

İş Bankası kredi kartı başvurusunu online internet üzerinden gerçekleştirmek için bu linke tıklayınız. Ardından açılan sayfadan istediğiniz kart türünü seçerek işleme devam ediniz.

Gerekli bilgileri kendinize göre doldurarak başvuru işlemini tamamlayabilirsiniz. Kimlik Numaranız kısmına eğer Türk Vatandaşı iseniz TC Kimlik Numaranızı Yabancı uyruklu farklı ülke vatandaşıysanız Kimlik Numaranızı yazmalısınız. Cep Telefonu Numaranız kısmına numara girerken öncelikle operatör ön kodunuzu seçmelisiniz. Sonrasında cep telefonu numaranızı girerek işlem yapabilirsiniz. Eğer Türk mobil hattınız yoksa +90 butonunun yanındaki (?) soru işaretine tıklayın ve ülkenizi seçin, sonrasında cep telefonu numaranızı girip işleme devam edebilirsiniz.

Eğer başvurunuzun kalan adımlarını müşteri temsilcisi tarafından aranarak yapmak istiyorsanız, “Başvurumu tamamlamak için aranmak istiyorum” yazan yeri ve “Kişisel Verilerin Korunması Politikası’nı okudum ve bilgilendirildim” yazan yeri işaretleyerek, aşağıda çıkan Doğrulama Kodu’nu yanındaki alana girip “Başvur” butonuna basın.

Eğer başvurunuzun kendiniz online olarak internet üzerinden bilgilerinizi doldurarak tamamlamak istiyorsanız “Başvuru değerlendirmemi hızlandırmak için formdaki ek bilgileri doldurmak istiyorum” yazan yeri ve “Kişisel Verilerin Korunması Politikası’nı okudum ve bilgilendirildim” yazan yeri işaretleyerek, aşağıda çıkan Doğrulama Kodu’nu yanındaki alana girip “Başvur” butonuna basın. Ardından çıkan ekrana sizden istenilen bilgileri girin.

İşbank kredi kartı başvurusu sonucu nasıl öğrenilir?

Bu adımları tamamladıktan sonra başvurunuzu yapmış oluyorsunuz. Ekranda çıkan Başvuru Numarasını bir yere not edin. Bir kaç güne kadar cep telefonunuza SMS ile veya E-Posta yoluyla kredi kartı başvurunuzun onaylanıp, onaylanmadığı konusunda bilgi gelir. Eğer herhangi bir gelmez ise, başvuru adımlarından sonra ekranda çıkan Başvuru Numarası ile müşteri hizmetlerinden yada telefon bankacığı ile sesli yanıt sisteminden başvurunuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

Leave a Comment