Garanti Kredi Kartı Başvurusu

garanti-kredi-karti-basvurusu

Garanti kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Garanti BBVA BONUS kart başvurusu için istenilen şartlar ve gerekli evraklar nelerdir? Kredi kartı başvurusu sorgulama nasıl yapılır? Kart başvurusu için bilmeniz gereken her şey burada anlatılmaktadır.

Garanti kredi kartı almak isteyen müşteriler BONUS özellikli bir kredi kartı alacaklardır. Bu bankanın en çok kullanılan ve ülkemizde ilk 3 kredi kartı arasına giren BONUS özellikli ilk kredi kartı Garanti bankasına aittir.

2019 yılında bilindiği gibi Garanti Bankası isim değişikliğine gitmiş ve Garanti BBVA ismini almıştır. Bu isim değişikliğinden sonra kredi kartı almak isteyenler için de yeni kampanyalar başlatan bu bankada nasıl başvuru yapabileceğiniz hakkında sizlere bilgiler vereceğiz.

Garanti Kredi Kartı Başvurusu Şartları Nelerdir?

Uzun yıllardır ülkemizde hizmet veren Garanti Bankası bonus özellikli kredi kartı ile birçok müşteriye hizmet vermektedir. Bu kredi kartını alabilmeniz için banka şartlarına uygun müşteri olmanız gerekiyor.

Daha önce bir banka çalışması yapmadıysanız ya da diğer banka kredi ve kredi kartı ürünlerini sıkıntılı kullandıysanız bu banka bunları görecek ve size kredi kartı vermeyecektir.

Garanti BBVA için önemli olan şartlar şu şekildedir.

 • 18 yaşından büyük olmanız,
 • T.C. vatandaşı olmanız,
 • Bir iş yerinde en az 90 gün sigortalı olarak çalışmanız veya emekli olmanız,
 • Kredi notunuzun en az 1100 ve üzerinde olması,
 • Bankalardan icralık olmamanız.

Eğer bu şartları sağlıyorsanız kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra hızlı bir şekilde onay alabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvurusu İçin İstenilen Evraklar Nedir?

Kredi kartı başvurusu yaptığınız zaman banka şubelerine giderek sözleşme imzalamalı ve evraklarınızı teslim etmelisiniz. Bu bankanın çalışma prensibi bu şekildedir.

Bankaya giderken aşağıdaki evrakları götürmeniz gerekiyor.

 • Nüfus Cüzdanı (TC Kimlik Numarası Yazılı Olacak)
 • İkametgâh Belgesi
 • Gelir Belgesi Çalışanlar İçin Maaş Bordrosu | Son aya ait olmalı
 • Gelir Belgesi Emekliler İçin | Emekli maaşını aldığı belge
 • Esnaf Olanlar İçin Gelir Belgesi ise son 1 yıllık vergi levhası ve muhasebe evrakları
 • Garanti Bonus Kredi Kartı Başvuru Formu

Bu evraklar ile banka şubelerine giderek ayrıca kredi kartı başvurusu da yapabilirsiniz. Şimdi sizlere banka şubesi dışında nerelerden kart başvurusu yapacağınızı söyleyeceğiz.

Kredi Kartı Başvurusu Nereden Yapılır?

Garanti bonus kredi kartına sahip olabilmek için çeşitli kredi kartı başvuru yöntemleri bulunmaktadır. Başvuru şeklinizin kredi kartı almak için bir farkı yoktur.

İnternet sitesi üzerinden kredi kartı başsvurusu yapmak

Kredi kartı başvurusu için en kolay yöntem bonus resmi internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurmaktır. www.bonus.com.tr adresine girdikten sonra karşınıza kart başvurusu ekranı gelecektir.

T.C. kimlik numaranız ve cep telefonunuzu yazarak kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru sonucu cep telefonunuza SMS olarak gelecektir.

Mobil uygulama üzerinden kredi kartı başvurusu yapmak

Bu başvuru yöntemi haricinde bu bankadan ayrıca internet bankacılığı ve mobil şube üzerinden de kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Online olarak yapacağınız bu başvuru için bu bankadan açılmış bir hesabınızın olması ve bu hesaba bağlı bir internet bankacılığı şifresi olması gerekiyor.

İnternet şubesine şifre ile giriş yaptıktan sonra başvurular menüsüne gelerek kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Çağrı merkezini arayarak kredi kartı başvurusu yapmak

444 0 333 numaralı müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden de kolay bir şekilde kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Burada temsilci ile görüşüp tüm bilgilerinizin doldurulacağı için başvuru onay sonrasında banka şubesine gitmenize gerek kalmayabilir.

Eğer yukarıda anlatılan herhangi bir kanal üzerinden kredi kartı başvurusu yaptınız ve kredi kartı sonucunuz henüz size gelmediyse yine bu numarayı arayarak kredi kartı başvuru durumunu sorgulayabilirsiniz.

Ayrıca www.garantibbva.com.tr adresinden kredi kartı başvuru sorgulama ekranına girerek başvuru takibi yapabilirsiniz.

Garanti kredi kartı kapatma

Garanti kredi kartı kapatma işlemi için müşteri hizmetlerini aramanız gerekir. Sesli yanıt sistemine “kredi kartı iptali” şeklinde yanıt verdiğinizde sizi ilgili menüye yönlendirecektir.

Garanti müşteri hizmetleri telefon numaraları; 444 0 333 yada 0850 222 0 333

Leave a Comment