);
 • 58 içerik
 • 7 kategori
 • 8 yorum
 • 5 tane de

CONTENT AYARLARI

SAYFALAMA AYARLARI

RENK AYARLARI

kredi kartı nakit avans

Kredi Kartı Nakit Avans Nedir Faizleri


Kredi kartı nakit avans bankalarla kredi kartı anlaşması kapsamında müşterilere verilen bir hizmettir. Kredi kartı kullanıcılarının acil nakit ihtiyaçları olduğu zaman bankadan faizli geri ödenmesi şartıyla sunulan bir hizmettir. Ancak müşterilerin bu konuda dikkat etmesi gerekir.

Hangi Durumlarda Kredi Kartı Nakit Avans  Alınır

Kredi kartı nakit avans  gelişigüzel şekilde alınmaması gereken bir hizmettir.  Özellikle banka kredi kartlarında nakit avans alan kişiler geri ödenmesi hemen olmazsa fazlasıyla geri ödemektedirler. Bu da ciddi olumsuz bir durum demektir yani bu bir hizmet gibi düşünülmeli ve banka da bu hizmeti size sağladığı için karşılığını faiz olarak vermektedir.   Hangi durumlarda nakit avans alınması gerektiğine gelince  çok acil bir iki günlük ödemelerde , geri ödemeyi bu kadar süre içinde yapabileceğiniz zaman nakit avans almanız önerilir. Yani kredi kartınızdaki nakitten bankamatik aracılığıyla çekmiş olursunuz ve bu durumda  bankaya borçlanmış olursunuz.  En geç bir hafta içinde ödeme yapabilcekseniz nakit çekmeniz tavsiye edilir.

Kredi Kartı Nakit Avans Faizleri

Bankalara göre nakit avans faizleri değişebilmektedir. Çekilen miktarın özelliğine göre de değişen şekilde bu faiz miktarı günlük şekilde hesabınıza yansır.  Dönemlere göre faiz oranlarında değişiklikler olabilir.  Hangi bankanın ne kadar günlük faizi olduğunu görmek için internetten, bankanın doğrudan kendi adresinden araştırma yapabilirsiniz.

Büyük Miktar Nakit Avans Çekimi Ve Kampanyalar

Bankaların bazıları kredi kartı olan müşterilerine hesapları ile de bağlantılı olacak şekilde  nakit avansaı bir anlamda kredi gibi sunabilmektedir. Yani 500 lira ile 5 bin lira gibi rakamlarda nakit aans verip kredi ödemesi gibi geri ödenmesini talep edebilmektedir. Acil para için kredi çekemeyen ve kredi kartı hesabı ya da vadeli hesabı iyi durumda olan kişiler bunlardan yararlanabilir. Yani hesabınızda beli bir miktar boşluk yoksa banka bu başvuruyu kabul etmez.

Bankamatik Nakit Avansı İle Fark Nedir

Kredi kartı nakit avans  işleminde  ayrım olması bakımından vadesiz hesapta, örneğin maaş yatan hesabınızda artı limit ile kredi kartının sunduğu artı paranın karıştırılmaması gerekir. Bazı bankalar hesaba ek 300 lira gibi limit vererek içeri girmenizi sağlayabilir. Ancak faizlendirme kredi kartından daha farklıdır.

Mutlaka göz atın. Kredi Kartı Numarası hakkında Bilinmesi Gerekenler


  Üzgünüm, hiç etiket eklenmemiş.
oguzsurucu

Yazar: oguzsurucu

#yonetici

Yazı içi biyografik bilginiz...

58 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

bu yazıya 2 yorum var
Hikmet tatli Mayıs 17, 2018 / 10:58 am

Oldukça açıklayıcı bir yazı olmuş. Elinize sağlık. Aklimdaki soru isaretlerinin çoğunu kaldırdı. Teşekkürler.

  oguzsurucu
  oguzsurucu Mayıs 17, 2018 / 11:00 am

  Çok teşekkür ederiz. Sizlere faydalı olabildiysek ne mutlu bize Hikmet Bey