);
 • 58 içerik
 • 7 kategori
 • 8 yorum
 • 5 tane de

CONTENT AYARLARI

SAYFALAMA AYARLARI

RENK AYARLARI

kredi kartı iptali
 • oguzsurucu

 • 17

 • 6 gün önce

 • 0

 • 2

Kredi Kartı iptali Nedir Nasıl Yapılır


Kredi kartları ertelemeli şekilde ödeme imkanı vermesi, puan toplama  gibi avantajları olan, doğru kullanıldığında ciddi katkılar sağlayabilen bir karttır.  Ancak kredi kartı doğru kullanılmadığı zaman ciddi bir sıkıntıya da neden olabilir.  Birçok kişinin kara listede olmasının nedeni, ertelemeli ödemenin cazibesi ve sonra ödeme yapılmamasıdır. Kredi kartı almadan önce mutlaka bir ödeme planı yapılmalı, geri ödeme  asgari bile olsa  rutin şekilde bunun olmasına dikkat edilmelidir. Bankalarla ödeme ilişkisinin gecikmesi kredi çekme  gibi birçok durumu olumsuz etkiler. Ayrıca ihtiyacınız olmadığı zaman kredi kartı borcunu kapatarak kart iptali de yapabilmelisiniz. Kredi kartı iptali  yaparak kart ihttiyacınızı sonlandırıp yeniden ihtiyacınız olduğunda bir kere daha  talep edebilirsiniz.

Hırsızlık Durumunda Kredi kartı iptali

Kredi kartı iptali  hırsızlık durumu nedeniyle olduysa kartınızı kaybettiyseniz hemen bankayla iletişime geçmeli, kartınızı iptal ettirmeli, kullanıma kapatmalı ve yeni bir kart talep etmelisiniz. Bu durum ekstra bir durum olduğundan anında müdahale kritik bir konudur.  Yaklaşık on beş gün içerisinde yeni bir kart size gelecektir.

kredi kartı iptali

Şubeden İptal

Kredi kartınızı hırsızlık gibi nedenle değil de borç kapatıp kullanımı sonlandırmak istediğinizde şubedenn bunu yapma imkanınız olur. Şubeye giderek  kredi kartı iptal işlemlerini başlatabilirsiniz.  Gereken yönlendirme size yapılacaktır.

Telefon Bankacılığı İle İptal

Telefon bankacılığı ile kredi kartı iptali en yaygın ve hızlı şekilde yapılan bir işlemdir. Bankanızın müşteri hizmetleri bölümünü aradıktan sonra kredi kartı iptal bölümü ya da operatör kısmı ile  işlem yapılabilir. Yetklili kişi size gereken  bilgileri verecektir ve istenen bilgileri siz de verdikten sonra iptal gerçekleşir. Kredi kartı iptali sonrası yeniden açılır mı  sorusuna gelince de yeniden aynı kartı kullanma durumu söz konusu değildir.

Kredi Kartı iptali Talep Sonrası Kullanmadan İptal

Kredi kartı talep ettikten sonra eğer bunu iptal etmek isterseniz, yani size gelen ve hiç kullanılmayan kartı iptal etmek isterseniz yine müşteri hizmetleri ya da bankaya doğrudan ulaşımla bu kartı iptal edebilirsiniz.  Kredi kartı kullanılmadığı için avantaj olur ve ek ödeme yapmak zorunda kalmazsınız.

Mutlaka göz atın. Kredi Kartı Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?


  Üzgünüm, hiç etiket eklenmemiş.
oguzsurucu

Yazar: oguzsurucu

#yonetici

Yazı içi biyografik bilginiz...

58 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.