);
 • 58 içerik
 • 7 kategori
 • 8 yorum
 • 5 tane de

CONTENT AYARLARI

SAYFALAMA AYARLARI

RENK AYARLARI

kredi kartı ekstresi

Kredi Kartı Ekstresi Nedir Nasıl Öğrenilir


Kredi kartı farklı nedenlerle çok sık kullanılan, nakit yerine geçen, ancak ertelemeli ödememe imkanı sağlaması, puan toplama gibi ek avantajları olan bir uygulamadır. Hemen herkeste olan bu kartlar bankalar tarafından bazı kriterler de dikkate alınarak verilmektedir. Kredi kartı borcu nedeniyle bu kadar kişinin batak halinde olmasının nedeni ise doğru bir plan yapmadan harcama olmasıdır. Yani ertelemeli ödeme anlık cazip geldiği için  hemen alma ihtiyacı yaratır ve bu da önlem almanın önüne geçebilir. Oysa kredi kartları gelişigüzel kullanılmamalı,  ödeme açısından telafisi olduğu sürece, geri ödeme aşamaları da dikkate alınarak kullanılmalıdır.  Kredi kartı ekstresi  de bu noktada sizin nerede ne zaman alışveriş yaptığınızı gösterdiği için bankadan yapılan harcama dökümü olarak düşünülmelidir. Ekstre incelemeleri sizin hesap yapmanızda avantajlı olabilir.

kredi kartı ekstresi

Kredi Kartı Harcamaları Kontrolü

Kredi kartı ekstresi   temelde harcamalarınızın tam dökümü gibi düşünülebilir ve banka internetten ya da doğrudan adresinize bu ekstre detaylarını göndermek  durumundadır.  Eğer kredi kartınız başkalarının eline geçtiyse ya da siz sınırlı alışveriş için başkasına verdiğiniz halde   kontrol dışı harcama varsa bu şekilde haberdar olmanız söz konusudur. Yani sürprizlerle karşılaşmamak için önemli bir  belge olduğu söylenebilir. Ekstre olmadığı zaman harcamalarınızdaki anormallikleri takip etme şansınız olmaz. Ayrıca bazı unutulan alışverişlerin de hatırlanması sağlanır.

Kredi Kartı Ekstresi  İnternet Bankacılığı

Kredi kartı ekstresi   internet bankacılığından da görülebilmektedir. Eğer bankanızda hesabınız varsa internet bankacılığı için şifre alarak kolay biçimde ekstre hesap detaylarınızı kredi kartı ya da bankamatik kartı harcamalarınızı görebilirsiniz. İnternette ekstrenizi ayrıca maille de alabilirsiniz. bu şekilde kağıt tasarrufu yapılmış olur. Bu da önemli bir avantaj sağlar. Ayrıca sadece sizin kontrolünüzde harcamalar olur. Harcamalarınızı başkaları görmez. İnternet bankacılığı birçok işlemi bir arada yapma imkanı vermesi bakımından son derece avantajlıdır. Bu platformu kullanarak çok sayıda işlem için artı elde edebilirsiniz. Ekstre dışındakredi kartı borcunuzu öğrenmek, asgari miktar,  hesabınızdan borç aktarma gibi işlemleri de yapabilirsiniz. bankaya gitmeye gerek kalmadan avantaj sağlanmış olacaktır.

Mutlaka göz atın: Kredi Kartının Numarası Nedir Ne İşe Yarar


  Üzgünüm, hiç etiket eklenmemiş.
oguzsurucu

Yazar: oguzsurucu

#yonetici

Yazı içi biyografik bilginiz...

58 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

bu yazıya 2 yorum var
MERVE BÜYÜK Mayıs 17, 2018 / 6:09 pm

Benim ekstrem maaşımdan önce kesiliyor. Bunu banka ya da müşteri hizmetleri ile görüşüp 1 hafta sonrasına aldırabiliyor muyum ?

  oguzsurucu
  oguzsurucu Mayıs 17, 2018 / 7:34 pm

  Evet bankanızın müşteri hizmetleri ile görüşüp ekstre tarihini değiştirmeniz mümkün.