);
  • 58 içerik
  • 7 kategori
  • 8 yorum
  • 5 tane de

CONTENT AYARLARI

SAYFALAMA AYARLARI

RENK AYARLARI

kredi kartı borcu taksitlendirme

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme İşlemi Nasıl Yapılır


Günümüzde birçok kişi kredi kartı borcuna giriyor. Bu durum bazen zorunluluktan bazen de bazı eşya, hizmet almak için  gerekebiliyor. Kredi kartı özellikle ertelemeli ödeme yapmak isteyenler için avanntaj sağlıyor. Örneğin 1500 liralık bir eşya alıp bunu taksitli halde geri ödeyebilirsiniz. Hatta bazı bankalar ertelemeli şekilde ödemme başlatabilir. Ancak borç geri ödemelerinde sorun olması durumu da sık görülen bir durumdur. Kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi bu noktada devreye girer.  Bankalar geri ödemmede zorlanan müşterileri için taksitlendirme işlemi yapabilmekte ve ödeme kolaylaştırma  sağlayabilmektedir.

Kredi kartı borcu taksitlendirme için Nasıl Başvuru Yapılır

Kredi kartı borcu taksitlendirme   işlemi için öncelikle bankanıza başvuru yapabilirsiniz. yani borç durumu ve bunun ne gibi bir taksitlendirme olacağına bakılabilir. Her banka farklı bir taksitlendirme işlemini talep edebilir.  Bunu öğrenmek için de doğrudan bankaya gitmek gerekir.  Bu duruma olan ihtiyaç genellikle gecikmeli hallerde ihtiyaç olarak karşımıza çıkar.

kredi kartı borcu taksitlendirme

İcralık Olmadan Taksitlendirme İşlemi

Bir bankaya kredi kartı nedeniyle borcunuz olduğunu ve  iki ay kadar geciktiğini arsayarsak, üçüncü ayda avukata verilmek üzere işlemler de yapılmaya başlanacaktır. Bu aşamada  banka görevlisi sizin borcunuzun tamamını ödemeniz için size bilgi verir ve son kez icra masrafı ödemek zorunda kalmamak için taksitli ödeme şansı sunar. Yani toplam borcun iki aşamalı şekilde ödenmesi söz konusudur.  Böylece faiz oranında da değişiklik olarak kolay ödeme şansı bulabilirsiniz

 Kredi Kartı Borcu Ödeme Planı Nasl Yapmalı

Kredi kartı borcu taksitlendirme  işlemi gecikme nedeniyle olursa bu duruma gelmeden önce kart kullanıcılarının bazı detaylara önem vermesi gerekir. Banka kredi kartı harcandıktan sonra geri ödenecek şekilde kullanılmalıdır. Aksi halde bunun birçok olumsuz yanı görülür. İlk olarak kredi notunuz düşer. Kredi notunuzun düşmesi ile kredi çekme şansı azalır. Ayrıca yeniden puanı yükseltmek için beklemek zorunda kalabilirsiniz. Kredi kartı borcunuzda geri ödeme yaparken eğer zorlanıyorsanız bu durumda bankanızla ayrıca bir taksitlendirme de isteyebilirsiniz. Yani bankaya geri ödemeyi kendinize göre ayarlaması için başvuru yapabilirsiniz. bu şekilde çözüm  de bulmak mümkün olur.

Mutlaka göz atın. Banka kartı ile alışveriş yapmak


    Üzgünüm, hiç etiket eklenmemiş.
oguzsurucu

Yazar: oguzsurucu

#yonetici

Yazı içi biyografik bilginiz...

58 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.